Формування культури здоров'я майбутніх менеджерів в закладах вищої освіти
DOI:
https://doi.org/10.31649/2524-1079-2019-4-1-016-024Ключові слова:
професійне здоров’я, компетентність, менеджмент, культура стилю життя, модельАнотація
Актуальність дослідження пов’язана з необхідністю формування у сучасних менеджерів в закладах вищої освіти, зокрема при підготовці майбутніх менеджерів, культури професійного здоров’я. Адже здоров’я відіграє надзвичайно суттєву роль в ефективному здійсненні своєї професійної діяльності, а міцне здоров’я є важливою умовою формування професіоналізму та професійної компетентності менеджера. Тому важливою задачею педагогіки має стати формування професійної культури здоров’я менеджерів в закладах вищої освіти як важливої передумови їх професійної діяльності та компетентності. Головними задачами при цьому має стати актуалізація потреби менеджерів в збереженні свого здоров’я та життя загалом; сформування достатнього рівня знань менеджерів про власне здоров’я, фактори ризику, зокрема професійні.
Метою статті є дослідження проблеми формування здоров’я майбутніх менеджерів в ЗВО як умови розвитку професіоналізму та професійної компетентності управлінця.
Актуалізована проблема збереження життя та здоров’я менеджерів в процесі професійної діяльності, зокрема в напрямку реалізації принципів здорового способу життя. З’ясовано, що збереження здоров’я й життя учнів (слухачів, студентів) є одним із пріоритетних принципів державної освітньої політики, який реалізується через механізм формування культури здорового способу життя. Проаналізовані основні аспекти, які формують актуальність дослідження проблеми формування культури здоров’я менеджерів в закладах вищої освіти та виділений її когнітивний компонент. Виділені основні фактори ризику професійної діяльності, що впливають на здоров’я випускників закладів вищої освіти, які здобували спеціальність «менеджмент». Встановлено, що в найближчому майбутньому найголовнішими уміннями на ринку праці в Україні будуть: комплексне системне вирішення проблем, критичне мислення, креативність, які вимагають від професіоналів, зокрема менеджерів, знань зі зміцнення всіх складових здоров’я. Запропонована модель формування культури професійного здоров’я в системі безперервної освіти України, яка складається з трьох головних елементів: когнітивного, емоційного, поведінкового. Запропоновано в закладах вищої освіти активно формувати у менеджерів цінність ставлення до власного здоров’я як фактора забезпечення подальшої ефективної професійної діяльності та формування професійної компетентності.
##submission.downloads##
-
PDF
Завантажень: 227