Розробка електронної системи моніторингу успішності студентів у закладах вищої медичної освіти
DOI:
https://doi.org/10.31649/2524-1079-2018-3-2-110-119Ключові слова:
електронний журнал, навчальний процес, системний підхід, ; ієрархічна система, конфліктні ситуації, порядок доступуАнотація
Під час підготовки майбутніх фахівців-медиків у закладах вищої освіти, зокрема у Вінницькому національному медичному університеті ім. М. І. Пирогова, виникають проблеми з вільним доступом до системи фіксації результатів їх навчання. Проблема посилюється особливостями організації навчального процесу в медичному навчальному закладі, коли більша частина навчальних занять проводиться викладачами-практиками у лікувальних закладах, що ускладнює процес передачі інформації про успішність студентів у деканати. Тому батьки як замовники освітянських послуг для своїх дітей часто дізнаються про негативні результати їх навчання вже після підписання наказу про відрахування, коли змінити будь-що неможливо. Особливо гострою ця проблема є для студентів молодших курсів. При цьому ще й виникають конфліктні ситуації між деканом і його заступниками, з одного боку, та батьками й студентами – з іншого. Ця ситуація потребує розробки електронної системи моніторингу успішності з вільним доступом до неї студентів і посадових осіб, з урахуванням чинного законодавства щодо конфіденційності особистої інформації.
Для побудови будь-якої системи необхідно чітко визначити її клас, сформулювати мету та накласти певні обмеження на функціонування. Метою створення електронного журналу є самоконтроль студента за власною успішністю щодо поточних дисциплін, які ним вивчаються, а також контроль за успішністю посадовими особами згідно з підпорядкуванням і функціональними обов’язками. Проаналізовано особливості побудови навчального процесу та сформульовані основні вимоги до побудови електронної системи моніторингу успішності студентів з урахуванням чинного законодавства щодо конфіденційності особистої інформації, згідно з особливостями організації навчального процесу у ВНМУ ім. М. І. Пирогова та вимогами системного підходу. Розроблено електронну систему моніторингу успішності студентів з доступом до неї студентів та посадових осіб з чітким визначенням прав згідно з вимогами ієрархічності системи. Досвід використання електронної системи моніторингу успішності показує, що студент може оцінити власну успішність за дисциплінами, які він вивчає, та скорегувати зусилля щодо виправлення ситуації у разі потреби. Крім цього, не виникають передумови для спірних і конфліктних ситуацій, що сприяє створенню атмосфери довіри у закладі вищої медичної освіти.
Посилання
Apolov, O. G. (2012). Teoriya sistem i sistemnyj analiz. Ufa: SBIS.
Bezpalko, V. P., & Tatur, Yu. G. (1989). Sistemno-metodicheskoe obespechenie uchebno-vospitatelnogo processa podgotovki specialistov. Moskva: Vysshaya shkola.
Chermit, K. D., & Levchenko, V. G. (2001). Vysshee obrazovanie: realii i perspektivy. Majkop : Red.-izd. otd. Adygejskogo gos. u-ta.
Gajdes, M. A. (2005). Obshchaya teoriya sistem (sistemy i sistemnyj analiz). Globus-Press.
Gorlushkina, N. N. (2016). Sistemnyj analiz i modelirovanie informacionnyh processov i sistem. SPb: Universitet ITMO.
Gumіnskij, Yu. J., Kulik, A. Ya., Koval, B. F., & Alієv, E. І. (2017). Kompyuterna programa «Elektronnij zhurnal». Svіdoctvo pro reєstracіyu avtors'kogo prava na tvіr № 70292.
Mekhonceva, D. M. (1998). Nauchnoe obosnovanie teorii vospitaniya kak upravleniya formirovaniem lichnosti. Krasnoyarsk: KGTU.
Novoselcev, V. I. (2003). Sistemnyj analiz: sovremennye koncepcii. Voronezh: Kvarta.
Rakitov, A. I., Bondyaev, D. A., Romanov, I. B., Egerev, S. V., & Shcherbakov, A. Yu. (2009). Sistemnyj Analiz i analiticheskie issledovaniya: rukovodstvo dlya professionalnyh analitikov. Moskva: OOO «Altmenda».
Sadovskij, V. N. (1974). Osnovaniya obshchej teorii sistem. Moskva: Nauka.
Slavin, M. B. (1989). Metody sistemnogo analiza v medicinskih issledovaniyah. Moskva: Medicina.
Slastenin, V. A., Isaev, I. F., & Shiyanov, E. N. (2002). Pedagogika: ucheb. posob. dlya stud. vyssh. ucheb. zaved. Moskva: Akademiya.
Yakunin, V. A. (1998). Pedagogicheskaya psihologiya: ucheb. posob. SPb.: Polius.
##submission.downloads##
-
PDF
Завантажень: 363